انجام BMS ساختمان مجلس شورای اسلامی ایران توسط شرکت صنعت نوین امیرکبیر

 

ما به اعتبار اعتماد شما تجربیات ارزشمندی در هوشمندسازی ساختمان کسب کرده‌ایم تا با تکیه بر آن شاهد بلندتر شدن فهرست ساختمان‌های شاخص در کارنامه شرکت باشیم. حضور در پروژه BMS ساختمان مجلس شورای اسلامی بی‌تردید مهر تاییدی است بر تجربه و سابقه ما در این عرصه؛ تجربه‌ای که شامل مذاکره، مناقصه و حسن انجام کار می شود. این چیزی نیست که ما یعنی مدیران شرکت صنعت نوین امیرکبیر آن را بگوییم، اگر فهرست پروژه‌های بزرگ و کوچک ما را کنار بگذاریم، این ادعا  را کارفرماها و مدیران پروژه‌ها می‌توانند تایید کنند.

مهندس حمید رفتاری، مدیر پروژه پالادیوم یکی از افرادی است که تجربه همکاری با شرکت صنعت نوین امیرکبیر را دارد و در این زمینه می‌گوید: بعد از 4 ماه که سیستم BMS  و تمام جزئیات آن را شناختم و متوجه شدم این سیستم به چه صورتی کار می‌کند، رایزنی با شرکت‌های مختلف را آغاز کردم. از آنجا که ارائه دهندگان این سیستم خارجی هستند به دنبال پارتنر ایرانی برای پیاده‌سازی این سیستم بودیم. پس از جستجو و تحقیق بسیار به شرکت امیرکبیر رسیدیم و در جلسات مقدماتی بر ما مبرهن شد که این شرکت تجربه، تخصص و دانش لازم را برای همکاری با ما دارد.

مهندس عبدالرضا آصفی نیز از دیگر کارفرمایان شرکت امیرکبیر است که در پروژه 5 الهیه از سیستم اتوماسیون خانگی با برند برکر استفاده کرده است. وی با اشاره به این نکته که امیرکبیر نماینده برکر در ایران است، گفت: با توجه به اینکه در بخش اتوماسیون خانگی و BMS  نیازهای خود را از قبل مشخص کرده بودیم و سناریوهای مورد نظر را می‌دانستیم، در ابتدا فکر کردیم نتوانیم پیمانکار مناسب خود را در ایران پیدا کنیم چراکه آنچه در ایران دیدیم اغلب یک اتوماسیون خانگی بود که برای فروش واحدهای مسکونی یک کمک کننده به حساب می‌آمد و بیشتر خاصیت دکوری داشت تا کارایی لازم برای آسایش ساکنان خانه. ابتدا شرکت امیرکبیر را نمی‌شناختیم و طی مذاکره با شرکت‌های دیگر به نتیجه خوبی نرسیدیم. بر همین اساس قرارداد یک واحد نمونه را با یک شرکت انگلیسی-فرانسوی منعقد کردیم که در این واحد چند تجربه جدید کسب کردیم. نکته اول اینکه متوجه شدیم این تکنولوژی نیازمند خدمات است و باید شرکت مجری در دسترس باشد. مورد بعدی این بود که در این واحد متوجه شدیم تلفیق برندهای مختلف کاربری آنها را سخت کرده و در آینده با مشکلات بسیاری روبرو خواهیم شد. این تجربه باعث شد تا دوباره بازار ایران را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم که پس از جستجوی فراوان و بررسی پروژه‌های انجام شده به این نتیجه رسیدیم که شرکت امیرکبیر میتواند پاسخگوی نیاز ما باشد و برهمین اساس با این شرکت همکاری خود را آغاز کردیم.

شرکت امیرکبیر با حضور در چندین هتل، بیمارستان و ساختمان های مهم دولتی از جمله دیوان محاسبات و تامین اجتماعی ، جایگاه قابل توجهی در این صنعت برای خود پیدا کرده است. نظرات برخی از نمایندگان مجلس ناظر بر این مهم است.

علی مطهری در این مورد می گوید: مسلما وقتی شرکتی تشریفات  پیچیده مجلس را طی کرده و بعنوان پیمانکار انتخاب می شود از تجربه بالایی برخوردار است که با توجه به رزومه‌ای که اشاره کردید، انتظاری غیر از این نبود. وی در مورد پیاده سازی سیستم BMS در مجلس نیز گفت: ضرورت صرفه‌جویی در مصرف انرژی، کاهش هزینه‌های جاری و بالا بردن کیفیت مدیریت مجموعه باعث شد تا این سیستم در ساختمان مجلس پیاده شود.

 

سیدکاظم دلخوش، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با شاره به مزایای بهره‌گیری از سیستم BMS گفت: استفاده از سیستم‌های مدرن و تکنولوژی روز در ساختمان‌ها باعث جلوگیری از هدررفت انرژی و مدیریت بهینه مصرف می شود که ما بعنوان مجموعه قانونگذار باید در استفاده از این سیستم‌ها در راستای رسیدن به الگوی صحیح مصرف پیش‌قدم باشیم. وی با تاکید بر اینکه انتخاب پیمانکار در مجلس تشریفات خاص خود را دارد، افزود: مسلما هر شرکتی امکان ورود به مناقصات مجلس را ندارد و برنده پروژه BMS  نیز از تجربه بالایی برخوردار است.

الیاس حضرتی دیگر عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در این زمینه معتقد است پیاده‌سازی سیستم BMS باید زودتر از این اتفاق می‌افتاد چراکه آثار مثبت بسیاری در مدیریت مصرف و هزینه دارد. به باور وی مهمترین موضوع در اجرای این سیستم تجربه پیمانکار است چراکه اجرای درست و بی‌نقص اهمیت بسیاری در استفاده مطلوب از این سیتم دارد.

مرور پروژه‌های امیرکبیر (بعنوان نماینده رسمی برکر آلمان و همچنین نماینده شرکت اشنایدر فرانس)  در سطح کشور نشان دهنده تجربه بالای تیم فنی این مجموعه است؛ تجربه ای که نتیجه اعنماد شماست.

 

تمامی حقوق سایت محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری با ذکر منبع لامانع است | طراحی سایت و سئو : وب نگاران پارسه

Search